SAHARA 2 DNI

Wyprawa najdobitniej oddająca niezwykły klimat Tunezji. Podczas tej wyprawy wyruszymy ku bezkresnym piaskom Sahary, oglądając górskie oazy i wodospady, zapolujemy na zachód słońca i wschód nad jeziorem Chott el Jerid. Odwiedzimy święte miasto Kairouan, zobaczymy księżycowy krajobraz Matmaty, wydrążone w skałach domy troglodytów i Tataouine - pustynne miasteczko "Gwiezdnych wojen" oraz miejsca, w których nagrywane były filmy takie jak: "Angielski Pacjent", "Gladiator", "Quo Vadis", "Piraci" czy "Jezus z Nazaretu".

Za Douze, oazą nazywaną Wrotami Sahary, różnobarwny, kolorowy krajobraz Tunezji zmienia się w niezwykły, tajemniczy ogrom największej pustyni świata. Rzucająca wyzwania podróżnikom, owiana legendami i skrywająca szlaki, którymi zmierzały karawany, Sahara, otwiera przed nami bezmiar pejzażu wydm, błękitu nieba i ciszy, i oferuje niezapomniana przygodę. Przemierzając pustynię na grzbiecie wielbłąda, wpatrując się w horyzont, być może ujrzymy kolorowe miraże. Wieczorem będziemy podziwiać bezkresne, gwieździste niebo.

TUNIS - KARTAGINA - SIDI BOU SAID

 

W programie całodniowej wycieczki przewidziany jest m.in. wizyta w centrum Tunisu, spacer wąskimi uliczkami Medyny, która wraz z zabudowaniami wpisana została na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Program wycieczki obejmuje również wizytę w Muzeum Bardo, gdzie obejrzeć można wspaniałe przykłady sztuki starożytnej (rzeźby, maski, statuetki, kamienne sarkofagi, czy przedmioty użytku codziennego), a przede wszystkim słynną kolekcję rzymskich mozaik. Obowiązkowym punktem wycieczki jest wizyta w historycznej Kartaginie, gdzie znajdują się pozostałości kompleksu Term Antoniusza z II wieku. Niewątpliwa atrakcją wycieczki jest wizyta w położonym na wzgórzu, błękitno-białym miasteczku Sidi Bou Said, założonym w XV wieku przez hiszpańskich Maurów. Miasto nazywane jest  „perłą tunezyjskiego wybrzeża”.

MEDINA ALZAHRA - spektakl ŚWIATŁO I DŹWIĘK

Na początek zapoznajemy się z życiem rdzennych mieszkańców Tunezji, spróbujemy tradycyjnego chleba, wypiekane w piecu. Będziemy podziwiać pokazy woltyżerki i zasiądziemy do biesiady, degustując lokalne wino i bawiąc się przy dźwiękach ludowej muzyki - to pierwsza część programu. Drugą odsłoną wieczoru będzie profesjonalny, fantastyczny pokaz laserowy "ŚWIATŁO i DŹWIĘK", przedstawiający niezwykłą historię Tunezji.

 

 

FRIGUIA

  

 

Friguia Park to położony na powierzchni 36 ha ogród zoologiczny, w którym będziemy mieli możliwość obserwowania ponad 50 gatunków zwierząt afrykańskich, takich jak: żyrafy, lwy, liski pustynne, słonie, małpy. Zwierzęta żyją w ogrodzonych wybiegach, w warunkach przypominających naturalne środowisko, a zwiedzający mogą je oglądać z tarasów widokowych i wyznaczonych alejek spacerowych. Dodatkową atrakcją są pokazy fok i delfinów.

 

 

PIRACKI REJS

  

Rejs niezwykłym statkiem jest idealną propozycją na złapanie odpowiedniej dawki energii, słońca i dobrej zabawy. Morska podróż, przystanek na kąpiel, muzyka, lekkie przekąski i napoje orzeźwiające oraz możliwość podziwiania tunezyjskiego wybrzeża - wakacyjna przygoda w pirackim klimacie!

Ważne

 

Propozycje wycieczek i wartych zobaczenia miejsc mają charakter informacyjny i w świetle prawa nie stanowi oferty handlowej OTI Sp. z o.o. Szczegółowe informacje o wszystkich dostępnych wycieczkach, organizowanych przez lokalnego kontrahenta aktualnych cenach można uzyskać u naszych rezydentów.