Egipt

 

Fascynujący świat królestwa Faraonów – owiany legendami, opisywany na kartach literatury, ekranizowany i odkrywany po dziś dzień, skrywa w sobie jeszcze nie jedną tajemnicę. Jest to kraj bogatej historii i mitów, które przenikają do świata rzeczywistego, kraj, który swoją energię i moc czerpie z życiodajnej rzeki Nil, tworzącej wyjątkowy ekosystem, zieloną linię otoczoną piaskami Sahary. Jednocześnie jest to niezmiennie najpopularniejszy kierunek na wczasy dla wszystkich poszukujących ciepłych promieni słońca przez cały rok, beztroskiego plażowania i oczywiście wyjątkowych wrażeń, jakich dostarcza obcowanie z podwodnym światem. Kilka godzin lotu by znaleźć się w kraju, gdzie zawsze świeci słońce, wykąpać się w ciepłym morzu, cieszyć się z bogatą infrastrukturą hoteli, animacjami i licznymi ofertami gier i sportów wodnych, szaleństwem w ogromnych parkach wodnych i nurkowaniem w jednych z najpiękniejszych raf koralowych na świecie. 

 

Przepisy i ważne informacje

Obywatele polscy udający się do Egiptu musza posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty planowanego opuszczenia Egiptu i podlegają obowiązkowi wizowemu. Wizę turystyczną kupuje się na lotnisku w Egipcie – koszt ok. 25 USD (wiza jednokrotna), ważna 30 dni. Obywatele Białorusi wylatujący z Polski do Egiptu, muszą posiadać aktualną wizę do Egiptu już podczas odprawy biletowo-bagażowej. Nie mają możliwości uzyskania wizy w Egipcie. Bez wymaganego zezwolenia pasażerowie nie zostaną wpuszczeni na pokład samolotu.  

 
Szczepienia:  szczepienia ochronne nie są obowiązkowe.
Czas lokalny:  bez zmian względem czasu polskiego 
Waluta: Funt Egipski (EGP); 1 EGP = ok. 0,2 PLN
 

Dokumenty podróżne: paszport, wiza, voucher podróżny

 

Prosimy każdorazowo zapoznać się z aktualnymi ostrzeżeniami i komunikatami na stronie MSZ 

 
Ambasada RP w Arabskiej Republice Egiptu
Kair, 5 Aziz Osman; Zamalek
Tel.: +20 2 273 67 456 / +20 2 273 59 583 / +20 2 273 55 416
Tel. dyżurny: +201 054 85 500

 

Warto zobaczyć

Hurgada – niegdyś spokojna osada rybacka, dziś jeden z najbardziej popularnych kurortów nad Morzem Czerwonym. Ogromny wybór hoteli,  zapewniających idealne warunku do wypoczynku i mnóstwo oferowanych przez nie atrakcji, bogata oferta sportów wodnych i bajeczne rafy koralowe, szerokie, piaszczyste plaże, spokój turystycznych dzielnic i gwar tętniącej życiem Hurgady  zadowalają poszukiwaczy każdego rodzaju wakacyjnego relaksu.

 

Sharm el Sheikh – położony na Półwyspie Synaj składa się z trzech zatok: Naama, Shark`s i Nabq. Jest nowoczesnym połączeniem arabskiej kultury i wszelkich atrakcji, przygotowanych specjalnie z myślą o odwiedzających to miejsce Gościach. Pod względem estetyki stanowi niedościgniony wzór dla wszystkich egipskich kurortów. Eleganckie hotele, zadbane ogrody, dyskoteki i życie nocne, przyciągające amatorów dobrej zabawy z całego świata. 

 

Luxor (Hurgada) – warto wstać wcześnie rano, aby wyruszyć w trasę przez pustynię, następnie wzdłuż dopływu Nilu aby dotrzeć do Doliny Królów, zobaczyć Kolosy Memnona, Świątynię Hatszepsut, kompleks świątynny w Karnaku i pochłonąć ogromną dawkę historii, mitów i legend. 

 

Super Safari (Hurgada) – wyprawa na pustynię wschodnią – wyjazd jeepami w góry, przejażdżka quadami i spidercar`em – otwartym, czterokołowym samochodem terenowym. Wizyta w wiosce beduińskiej i możliwość skosztowania aromatyczniej herbaty i lekkich przekąsek, zapalenia fajki wodnej, później podróż na grzbiecie wielbłąda i wizyta w terrarium. Wieczorem beduińska kolacja i orientalny show po zachodzie słońca – przygoda pełna smaków, aromatów, muzyki i fascynujących widoków. 

 

Giftun (Hurgada)– obowiązkowy punkt dla miłośników pływania z maską i amatorów kąpieli słonecznych. Wypłynięcie z portu na rejs z przystankami na podziwianie wspaniałych raf koralowych. Możliwość snurkowania, relaksacyjna atmosfera i lunch na pokładzie statku – prawdziwie wakacyjny klimat. 

 

Petra (Sharm el Sheikh) – z potu w Nuwebie czeka nas podróż łódką do Aquaby w Jordanii, skąd wyruszymy autokarem do Petry – fascynującego miasta wykutego w skale przez Nabatejczyków. Petra uznawana jest za jeden z 7 współczesnych cudów świata.